Basın Bültenleri ve Duyurular

ABank’a Leed Sertifikalı Teknoloji Üssü

06 Ekim 2016

 

ABank’a Leed Sertifikalı Teknoloji Üssü

ABank, Operasyon ve Teknoloji Merkezini, Platinum LEED sertifikasına sahip AND Plaza’ya taşıdı.

 
ABank’ın, 2015 yılında hayata geçirmeye başladığı “Odaklı Bankacılık” dönüşüm süreci fiziki olarak da şekillenmeye devam ediyor. Banka, Okmeydanı’ndaki Operasyon ve Teknoloji Merkezi’ni ve bazı yönetsel birimlerini; stratejik konumu, modern mimarisi ve teknik özellikleriyle dikkat çeken, LEED Platinum sertifikalı Kozyatağı AND Plaza’ya taşıdı.
 

Bilgi sistemleri ile operasyon ve destek birimlerini kapsayan taşınma sürecinin tüm detaylarıyla planlaması ve yeni binanın teknolojik kapasitesi dikkat çekti. Bu taşınma ile ABank, Elmadağ’daki Genel Müdürlük ve AND Plaza’daki Operasyon ve Teknoloji Merkezi olmak üzere, tüm birimlerini 2 ana lokasyonda toplamış oldu.


Ayrıca, ABank’ın Kozyatağı Şubesi de, bankanın yeni mimari konsepti çerçevesinde yenilenerek; AND Plaza’nın giriş katında hizmet vermeye başladı.

Teknoloji üssüne, teknolojik bina

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ABank Genel Müdürü Müge Öner; “Bu taşınma ile özellikle Bilgi Sistemleri birimlerimizin altyapı anlamında ihtiyacını karşılayan, aynı zamanda modern ve konforlu bir çalışma ortamı oluşturduk. AND Plaza’da yer aldığımız katlarda çalışma ortamımıza İstanbul’un ve Marmara Denizi’nin eşsiz manzarası eşlik edecek” dedi.

Taşınma süreciyle ilgili ayrıntılı bilgiler veren Öner, sözlerine şöyle devam etti: “Çalışan sayısı bakımından bankamızın yaklaşık %30’unu kapsayan bir taşınma operasyonundan bahsediyoruz. Konunun hassasiyeti, azami özeni gerektiriyordu. Taşınma sürecinin her aşamasını çalışanlarımızla detaylı olarak paylaştık, fikirlerini aldık. Ayrıca taşınacak her birimimizin belirlediği temsilcilerle, AND Plaza’ya bir ön keşif ziyareti gerçekleştirdik. Keşifte, binanın yapısal ve teknolojik özellikleri ile plaza çevresi hakkında bilgilendirme yaparak çalışanlarımızın yeni binaya daha kolay adapte olmalarını sağladık.”

ABank’tan Faiz İndirimi

11 Ağustos 2016

 

ABank’tan Faiz İndirimi

ABank ekonomiye desteğe devam ediyor, konut kredilerinde faizi yüzde 0,89’a indiriyor.

 
ABank, 2 yıla kadar vadeli konut kredisi faiz oranını yüzde 1,05’ten yüzde 0,89’a, 2-5 yıl arası vadede ise yüzde 1,10’dan yüzde 0,99’a indirdi.
 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ABank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezin Erken, bu kararın öncelikle, Türkiye ekonomisinin kesintisiz büyümesine destek vermek amacı taşıdığını vurgulayarak; “Konut kredisinde faiz indirimine giden ilk bankalar arasında yer aldık. Yaşanan toplumsal dayanışma ve geleceğe duyulan güvenin devamının her şeyden önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu aynı zamanda müşteri odaklı yeni bankacılık vizyonumuzun bir yansımasıdır.” dedi.

ABank’tan Dayanışmaya Destek

08 Ağustos 2016

 

ABank’tan Dayanışmaya Destek

ABank, 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon TL bağış yaptı. 

 
ABank,15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminde gazi olan vatandaşlarımız ve şehitlerimizin aileleri ve yakınları için Başbakanlık tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlendirilerek başlatılan yardım kampanyasına destek verdi
 

Banka tarafından yapılan açıklamada, öncelikletüm ABank ailesi adınayaşanan bu menfur ve vahim darbe girişimi sırasında şehit olan yurttaşlarımıza, Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve yaralılara acil şifa dilekleri paylaşılarak, şöyle devam edildi: 


“15 Temmuz’da vuku bulan darbe teşebbüsünde gazi olan vatandaşlarımız ve şehitlerimizin aileleriyle dayanışma içinde olmak ve yaşanan acıları bir nebze hafifletmek amacıyla, Başbakanlığımızca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız görevlendirilerek başlatılan dayanışma kampanyasına; ABank olarak 1 milyon TL bağış yapılmasına karar verilmiştir. ABank olarak, demokrasimize, toplumsal barışımıza ve istikrarımıza yönelik bu vahim girişimi bir kez daha şiddetle kınıyor, içinden geçtiğimiz çetin süreçte ülke olarak gerçekleştirdiğimiz dayanışmanın, Türkiye’mizi çok kısa bir sürede daha da aydınlık günlere taşıyacağına inanıyoruz.”

ABank’a Global Güven

12 Temmuz 2016

 

ABank’a Global Güven

 
ABank, 12 ülkeden 18 bankanın katılımıyla, 225 milyon USD tutarında sendikasyon kredisi temin etti. Bu kredi bankacılık ve finans çevreleri tarafından, hem ABank’a, hem bankanın ana hissedarı The Commercial Bank (Q.S.C.)’a ve hem de Türk bankacılık sektörüne duyulan güvenin bir göstergesi olarak yorumlandı.
 
Uygulamaya koyduğu “odaklı bankacılık” vizyonu çerçevesinde, müşterileri tarafından ilk tercih edilen çözüm ortağı olmayı hedefleyen ABank, 225 milyon USD tutarında 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi temin etti. USD 110 milyon ve EUR 103.75 milyon olmak üzere iki döviz cinsinden sağlanan kredinin fiyatı USD dilimi için L+1.40% EUR dilimi için ise Euribor+1.30% olarak gerçekleşti.

Temin edilen bu kredinin, hem ABank’a, hem de Türk bankacılık sektörüne duyulan güvenin önemli bir göstergesi olduğunu belirten ABank Genel Müdürü Müge Öner, bu kaynak ile ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceklerini vurguladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan ABank Uluslararası Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı Şakir Sömek ise krediye 12 ülkeden 18 bankanın katıldığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “İşlemin geniş bir coğrafi yelpazede gerçekleşmesi ve ülke çeşitliliği Bankamızın farklı coğrafyalarda güçlü muhabirlik ilişkileri sürdürdüğünü teyit eder niteliktedir. İşlemimize körfez bölgesinden %28 oranında katılım sağlanmış olması ana hissedarımız The Commercial Bank (Q.S.C.)’ın güçlü desteğini göstermektedir. Başlıca ilişki bankalarımızdan oluşan kreditör bankalarımızla mevcut ilişkilerimiz güçlenerek devam edecektir. Emsal bankalar gurubunda yurtdışı borçlanma açısından başarılı bir konumda olan Bankamız yılın ikinci yarısında da, gerek dış ticaret kaynaklı gerekse diğer bire bir fonlama kaynaklarından oluşan tercihen uzun vadeli borçlanmalara da devam edecektir.”

 

ABank İnternet Şubesi Yenilendi

12 Temmuz 2016

 

ABank İnternet Şubesi Yenilendi

 
Odaklı Bankacılık vizyonu ile Bireysel Bankacılık alanında kişiye özel ve ayrıcalıklı bankacılık deneyimi yaşatmayı hedefleyen ABank, internet şubesini tasarımsal ve işlevsel olarak yeniledi.
 
Kullanıcı dostu ABank internet şubesiyle, temel bankacılık hizmetlerinin dışında, uzatılan EFT gerçekleştirme saati ve sabit EFT limiti; kredi kartı ile fatura ödemesinin yapılabilmesi ve talimatının verilebilmesi; internet ve mobil şube işlem limitlerinin ortak hale getirilmesi gibi birçok işlem ve hizmeti kolaylıkla yapılabilirsiniz.

AYatırım Yoluna AMenkul Olarak Devam Ediyor

19.04.2016

 

AYatırım Yoluna AMenkul Olarak Devam Ediyor

 

1997 yılında Anadolu Grubu şirketi ve ABank'ın iştiraki olarak kurulan AYatırım, 19 Nisan 2016 itibarıyla AMenkul olarak değişen unvanıyla çalışmalarına devam edecek.

 

AMenkul, 19 yıldır sermaye piyasalarında aracılık hizmetleri sunmaktadır.

Diners Club Card ayrıcalıklarını ABank ile keşfedin

08 Nisan 2016

 

Diners Club Card ayrıcalıklarını ABank ile keşfedin

 
Dünyada 600’ün üzerinde lounge’a ücretsiz giriş ve TAV Passport ayrıcalıklarından faydalanabilmeyi sağlıyor.
 
ABank, dünya çapında 185 ülkede milyonlarca işyerinde geçerli olan Diners Club ile işbirliği anlaşması imzaladı. ABank, bu anlaşma ile Diners Club Card’ı Türkiye’de müşterilerine sunan tek banka oldu.
 
Seyahat ve yeme-içme alanlarında dünyanın önde gelen markalarından biri olan Diners Club Card’ı Türkiye’ye tekrar getiren ABank, müşterilerinin restoran ziyaretlerinin yanı sıra dünyanın neresine olursa olsun gerçekleştirecekleri seyahatlerinden de en üst düzeyde keyif almalarını hedefliyor. Diners Club’ın dünya üzerinde sahip olduğu 600’den fazla lounge’a ücretsiz giriş sağlamasının yanında armağan ettiği TAV Passport Kart ile pek çok ayrıcalığa da sahip olan Diners Club Card, ABank’ın yüksek gelir grubundaki müşterilerine yönelik bireysel bankacılıktaki özel uygulamalarının en önemli adımlarından biri olduğu belirtiliyor.
 
YÜKSEK GELİR GRUBUNDAKİ MÜŞTERİLERE ÖZEL ÜRÜNLER
 
ABank Genel Müdürü Müge Öner, müşterilerine özel deneyim sunmaya odaklı bankacılığın ABank’ın önceliklerinden biri olduğunu söyledi. Öner, yüksek gelir grubundaki müşterilerini yeni ürünleriyle buluşturduklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Seçkin yaşamların kart programı olan Diners Club International ile işbirliği yaparak Diners Club Card’ı Türkiye’de kullanıma sunmaktan mutluluk duyuyoruz. ABank Diners Club Card ile müşterilerimizin hayatlarına değer katacağına inandığımız hizmetler ve ayrıcalıklar sunacağız.”
 
KATIL, KEŞFET, YAŞA
 
Diners Club Card’ın, ABank’ın bireysel bankacılıktaki hedef kitlesinin ihtiyaçlarını karşılamasında önemli bir adım olduğunu belirten ABank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezin Erken, yüksek prestijli, seyahatlerde ve restoranlarda müşterilerine ayrıcalıklar sağlayan ABank Diners Club Card’ı Platinum ve Black olmak üzere iki farklı ürün olarak sunduklarını söyledi. Erken, şöyle devam etti:
 
“Diners Club kredi kartını, bankamızın prestiji ve yeni müşteri kazanımı açısından önemli bir ürün olarak konumlandırıyoruz. Böylece ABank olarak müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak ve ABank Diners Club Card fırsatlarıyla seyahatlerinin her anından keyif almalarını sağlayacağız. Sloganımız olan “Katıl, Keşfet, Yaşa”nın da ifade ettiği gibi müşterilerimizin dünyayı keşfetmek ve onun güzelliklerini yaşamak için tek yapmaları gereken Diners Club’a katılmak.”
 
Diners Club International Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Diane Offereins Diners Club olarak müşterilerine her zaman en iyiyi sunmak üzere çalıştıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Dünyada 30 milyondan fazla noktada kullanılabilen Diners Club Card’ın artık ABank aracılığıyla Türkiye’de de sunulmaya başlanmasının gururunu yaşıyoruz. EMEA Bölgesi’ndeki en önemli pazarlardan biri olan Türkiye, ayrıca bölgenin önde gelen merkezlerinden biri haline de geldi. Diners Club Card müşterileri de Türkiye’yi gerek iş gerekse de turistik olarak sıklıkla ziyaret ediyorlar. Türkiye’yi de hizmet ağımıza alarak dünya çapındaki müşterilerimize hem daha iyi destek vermeyi hem de daha iyi yapılandırılmış bir müşteri tabanı yaratmayı amaçlıyoruz.”
 
ABANK DINERS CLUB CARD’IN SAĞLADIĞI AVANTAJLAR DÜNYASI
 
ABank Diners Club Card, dünyanın dört bir köşesindeki 600’den fazla lounge’dan ücretsiz yararlanmaktan TAV Passport kartının sunduğu eşsiz imkanlara ve Türkiye’nin önde gelen restoranlarında yüzde 25 indirime kadar pek çok avantaj içeriyor.
 
İşte ABank Diners Club Card’ın sunduğu avantaj ve hizmetlerin bazıları:
 
• ABank Diners Club Card sahipleri dünyada 600’den fazla lounge’dan, bir misafiriyle birlikte ücretsiz şekilde yararlanıyor.
 
• ABank Diners Club Black Card sahiplerine direkt olarak, ABank Diners Club Platinum Card sahiplerinin belirli bir limitteki harcama sözüne armağan edilen TAV Passport Kart ise havalimanlarında özel güvenlik geçişi, business class check-in, lounge kullanımı, ücretsiz vale/otopark ve indirimli araç kiralama ve diğer pek çok ayrıcalıklı hizmet sunuyor.
 
• ABank Diners Club Card’ın özel mil programı Club Miles, istenilen havayolundan istedikleri zaman aralığında kazandıkları miller sayesinde bilet alma imkanı sağlıyor.
 
• ABank Diners Club Card sahipleri ve misafirleri, Türkiye’nin önde gelen restoranlarında yüzde 25’e varan indirimlerden yararlanabiliyorlar.
 
• Diners Club Platinum Card talep başvuruları şubelerden yapılırken, Diners Club Black Card, davetiye yolu ile alınabilecek.
 
• ABank Diners Club Card’ın tüm avantaj ve özellikleri için www.abankdinersclub.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

ABank’a Uluslararası Sermaye Piyasalarından büyük ilgi

12 Nisan 2016

 

ABank’a Uluslararası Sermaye Piyasalarından büyük ilgi

 
300 milyon USD tutarında, 10 yıl vadeli tahvil ihracı, dünyanın çeşitli ülkelerinden 160’tan fazla yatırımcı tarafından yoğun talep gördü.
 
 
ABank’ın Yurt Dışı Sermaye Piyasalarından Basel 3 uyumlu sermaye benzeri 10 yıl vadeli tahvil ihracı dünyanın çeşitli ülkelerinden 4 kattan fazla talep görerek büyük bir başarı elde etti. 300 milyon USD tutarındaki işleme Uzakdoğu ve Avrupa’dan Körfez ülkelerine kadar 160’tan fazla yatırımcı ilgi gösterdi.
 
KAYNAK ABANK’IN SERMAYE TABANINI GÜÇLENDİREREK BÜYÜMESİNE İVME KAZANDIRACAK
 
 
ABank Genel Müdürü Müge Öner gerçekleşen işlemin başarısını şöyle değerlendirdi: “Singapur, Hong Kong, Londra, Dubai, Abu Dhabi ve Zürih’te gerçekleştirilen tanıtım turunun (roadshow) ardından bonomuza 4 kattan fazla talep gelmesi, Türk bankacılık sektörüne duyulan güven ve bankamızın uluslararası itibarı açısından son derece gurur verici bir sonuç. İşlem açılışından kısa bir süre sonra 500 milyon USD’ye ulaşan talebin kapanış öncesinde 1,3 milyar USD’ye kadar yükselmesi yoğun yatırımcı ilgisini net şekilde gösterdi. Bu ilgi sonucunda işlemin kupon fiyatı 8.75% seviyesinde gerçekleşti.”
 
Söz konusu kaynağın ABank’ın sermaye tabanını güçlendirecek olması nedeniyle önem taşıdığını belirten Öner, sağlanan fonların öncelikli olarak kurumsal ve ticari iş kollarında kullandırılmasının planlandığını belirtti.

ABank’ta Yeni Lider Müge Öner

01 Nisan 2016

 

ABank’ta Yeni Lider Müge Öner

 
ABank’ın 31 Mart’ta yapılan Genel Kurul toplantısında Müge Öner, Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. ABank’ta 18 Mart’ta bir bayrak değişimi yaşanmış, 1 Mayıs 2014 tarihinden itibaren CFO olarak görev yapan Müge Öner, Vekil Genel Müdür olarak atanmıştı.
 
 
TUNCAY ÖZİLHAN: “YENİ YÖNETİMİN YARATACAĞI SİNERJİNİN İLHAM VEREN BAŞARILARA DÖNÜŞECEĞİNE İNANIYORUM”
 
Müge Öner’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanması ile ilgili bir açıklama yapan ABank Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Öner’in ABank’ın geleceğe hazırlanma ve istikrarlı büyüme sürecinde, tüm ABank ailesi ile birlikte yaratacağı sinerjinin, ilham veren başarılara dönüşeceğine ve tüm paydaşlar adına en yüksek katma değeri oluşturacağına yürekten inanıyorum” dedi.
 
 
OMAR H. ALFARDAN: “ABANK YÖNETİMİNE DESTEĞİMİZ VE GÜVENİMİZ TAM”
 
ABank Yönetim Kurulu olarak banka üst yönetimine destek ve güvenlerinin tam olduğunu belirten ABank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Omar H. Alfardan yaptığı açıklamada, “The Commercial Bank (Q.S.C) Türkiye’yi yatırım iştahı açısından cazip ve önemli bir pazar olarak görüyor. Türkiye’de ana hissedarı olduğumuz ABank ile kaliteli bir müşteri tabanıyla sürdürülebilir büyüme bizim ana odağımızı oluşturuyor. Bu hedefe ulaşmak için sermaye artırımı da dâhil olmak üzere her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
 
 
MÜGE ÖNER: “ODAKLANDIĞIMIZ ALANLARDA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
 
ABank’ın odaklandığı alanlarda büyümeye devam edeceğini belirten ABank Vekil Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Müge Öner, kurumsal ve ticari bankacılık alanında sundukları yüksek kalitedeki hizmetin, müşteri memnuniyeti ve büyümede büyük katkı sağladığını belirtti. Öner, kişiye özel bankacılık deneyimi yaşatmayı amaçlayan bireysel bankacılık stratejisiyle mevduat portföyünü genişletmeyi sürdüreceklerini vurguladı.
 
 
1996 yılından itibaren bankacılık ve danışmanlık sektörlerinde çeşitli görevlerde bulunan Müge Öner, 2005 - 2014 yılları arasında Ernst&Young’da Finansal Hizmetlerden Sorumlu Yönetici Ortak olarak görev yaptı. 2014’ten bu yana ABank’ta Mali Kontrol ve Planlamadan sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdür Vekilliği görevlerini yürüten Öner, evli ve iki çocuk annesi.

ABank’ta Bayrak Değişimi

18 Mart 2016

 

ABank’ta Bayrak Değişimi

 
Nisan 2014’ten bu yana ABank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Meriç Uluşahin, 18 Mart 2016 itibarıyla bu görevlerinden istifaen ayrıldı. ABank Yönetim Kurulu, Mali Kontrol ve Planlamadan sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcısı olan Müge Öner’i Meriç Uluşahin’den boşalan görev ve sorumlulukları devralmak üzere, Genel Müdür Vekili sıfatıyla tayin etti.
 
 
1996 yılından itibaren bankacılık ve danışmanlık sektörlerinde çeşitli görevlerde bulunan Müge Öner, 2005 - 2014 yılları arasında Ernst&Young’da Finansal Hizmetlerden Sorumlu Yönetici Ortak olarak görev yaptı. 2014’ten bu yana ABank’ta Mali Kontrol ve Planlamadan sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdür Vekilliği görevlerini yürüten Öner, evli ve iki çocuk annesidir.

4.5G SIM Kart Değişikliği Hakkında Bilgilendirme

3 Mart 2016

 

4.5G SIM Kart Değişikliği Hakkında Bilgilendirme

 
GSM operatörleri, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren, SIM kartı ve cihazı uyumlu müşteriler için 4.5G mobil iletişim altyapısını kullanmaya başlayacaktır.
 
SIM kartlarını, 4.5G ile uyumlu SIM kartlarla değiştiren müşterilerimizin internet ve mobil bankacılık kanallarına girişi aşamasında, SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifrenin yasal düzenlemelere bağlı banka uygulamaları nedeniyle iletilememesi söz konusu olabilecektir.
 
İnternet ve mobil bankacılığa girişte SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifrenin size iletilememesi durumunda;

• 444 00 55 Çağrı Merkezi’mizden
• Şubelerimizden

SMS ile tek kullanımlık şifre iletilmesi için onay verebilirsiniz.

Burada belirtilen iletişim kanalları haricinde; e-posta, SMS veya telefonla yapılan aramalarla sizden bilgi talep eden kişilere itibar etmeyiniz.
Saygılarımızla.

Fitch ABank‘ın Notunu Teyit Etti

12 Şubat 2016

 

Türkiye’de en yüksek nota sahip bankalar arasında yerini korudu

Fitch ABank’ın Notunu Teyit Etti

 
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABank’ın kredi notlarını teyit etti. Böylece ABank, Türkiye’de en yüksek nota sahip bankalar arasındaki yerini korudu.
 
Derecelendirme bültenini 12 Şubat 2016 tarihinde yayınlayan Fitch, ABank’ın yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu bir önceki yılla aynı şekilde BBB, görünümünü ise durağan olarak belirlerken, ABank’ın ana hissedarı The Commercial Bank (Q.S.C.) için stratejik öneme sahip bir iştirak olduğunu belirtti.

ABank 2015’in Dördüncü Çeyrek Finansal Tablolarını Açıkladı

5 Şubat 2016

 

ABank 2015’in dördüncü çeyrek finansal tablolarını açıkladı:

ABank’tan Aktif Büyüklüğünde Yüzde 23 Kredi Hacminde Yüzde 19 Artış

 
2015’in dördüncü çeyrek finansal tablolarını açıklayan ABank, sektörün üzerinde bir performansla aktif büyüklüğünü yüzde 23 artırarak 13 milyar 150 milyon TL seviyesine yükseltirken, kredi hacminde de yüzde 19 artış kaydetti.
 
ABank, 31 Aralık 2015 tarihli finansal tablolarını açıkladı. Konsolide olmayan finansal tablolarına göre ABank, sektörün üzerinde bir performans göstererek aktif büyüklüğünü yüzde 23 artışla 13 milyar 150 milyon TL seviyesine yükseltirken, yılın başından bu yana kredi hacminde yüzde 19 artış kaydetti. Krediler aracılığı ile ekonomiye 9 milyar 345 milyon TL katkıda bulunan ABank, Ticari ve Kurumsal işkollarında toplam nakdi kredi hacminde yüzde 21 artış sağladı. ABank, yılsonu itibarıyla 59 milyon 511 bin TL kar açıklarken, bu dönemde toplam 527 milyon TL proje finansmanı sağladı.
 
2015 yılı finansal tablolarını değerlendiren Genel Müdür Meriç Uluşahin, konjöktürel dalgalanmaların yoğun olarak hissedildiği 2015 yılında ABank’ın aktiflerini yüzde 23 oranında artırdığını söyledi. Aynı dönemde krediler vasıtasıyla Türkiye ekonomisine 9,3 milyar TL destek sağladıklarını belirten Uluşahin, şöyle dedi:
 
“ABank olarak 2015’ten 2017’ye uzanan 3 yıllık planımızın ana mottosu ‘Sınıfının En İyisi Olmak’. Bu doğrultuda, odaklandığımız sektör ve alanlarda, uzmanlığımız, hızımız, verimliliğimiz, güçlü altyapı ve teknolojimizle müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda birincil bankaları olma hedefiyle ilerliyoruz. Odaklı bankacılık vizyonumuz ile kredi hacminde ivme yakaladığımız Kurumsal ve Ticari Bankacılık ile üst gelir grubuna odaklanacağımız Bireysel Bankacılık, 2016’da da ana büyüme alanlarımız olacak. Bunların yanında mobil ve internet bankacılığında da önemli adımlar atmayı planlıyoruz.”
 

ABank’ın Bilgi Güvenliği ve Kalite Yönetimi Sistemine Uluslararası Onay

15 Ocak 2016

 

ABank’ın Bilgi Güvenliği ve Kalite Yönetimi Sistemine Uluslararası Onay

 
"Sınıfının en iyisi olma” hedefi, “ürün, müşteri ve sektör odaklı bankacılık” stratejisini, güçlendirdiği BT altyapısı ile destekleyen ABank’ın Bilgi Teknolojileri süreç ve uygulamaları, bağımsız denetim sonucunda ISO 9001:2008 ve ISO 27001:2013 belgeleriyle uluslararası onay aldı.
 
ABank’ın aldığı bu uluslararası onay, “operasyonel mükemmellik, hız, teknolojik altyapı ve uzman insan kaynağı ile desteklenen odaklı bankacılık” stratejisi dahilinde Bilgi Teknolojileri süreç ve uygulamalarını da kalite ve bilgi güvenliğinden ödün vermeden geliştirip güçlendirdiğinin önemli bir göstergesi oldu.
 

Zaman Aşımına İlişkin Duyuru

Yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmeliği'nin 24’üncü Maddesi uyarınca, yatırım hizmetleri ve faaliyetleri veya yan hizmetlerden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler hesap sahibinin yaptığı en son talep işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden itibaren 10 yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde zamanaşımına uğrar ve Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne gelir kaydedilir.
 
Listede yer alan 2017 yılı içerisinde zamanaşımına uğrayacak olan hesap sahiplerinin, 10 yıllık zamanaşımı süresi dolmadan, hak sahipliğini ispatlayacak belge ve bilgilerle başvurması gerekmekte olup, başvurulmaması halinde, Kanun gereğince zamanaşımına uğramış olan yatırım hizmet ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler Yatırımcı Tazmin Merkezine devredilecektir.
 
Bu kapsamda olmak üzere, 2017 Yılı içerisinde zamanaşımına konu olacak hesaplar ve hesap sahiplerine ilişkin listeye buradan ulaşabilirsiniz.